Skip to main content

Absurd krzywdy, absurd bólu i jedyna odpowiedź Jezusa, która jest prawdziwa i pełna nadziei, to jest zapewnienie o niebie.

Ewangelii wg św. Marka: I siedmiu ich nie zostawiło potomstwa.

Pytają Jezusa o prawo lewiratu, które kazało żyjącym braciom wziąć za żonę tą, która była wdową po ich bracie. Siedmiu po kolei umarło i żaden z nich nie zostawił potomstwa. Można by powiedzieć: cierpienie ludzkie, dramat człowieka, dramat bezpłodności sprowadzony do absurdu, bo powtarzający się aż siedem razy. 

Ale to nie jest żadna przesada, bo absurdalne zło, absurdalna krzywda, absurdalny ból, absurdalne nieszczęście zdarza się ludziom wokół nas na co dzień. Wystarczy przejrzeć te wszystkie internetowe prośby o pomoc, by zobaczyć, jak wiele niezmiernej krzywdy może wpaść w ciągu jednego życiorysu na jednego człowieka.

Absurd krzywdy, absurd bólu i jedyna odpowiedź Jezusa, która jest prawdziwa i pełna nadziei, to jest zapewnienie o niebie. Zapewnienie o tym, że ono istnieje i że tam będzie zupełnie inaczej niż tutaj. Innego pocieszenia na absurd ludzkiej krzywdy po prostu nie ma. Do zobaczenia jutro.