Skip to main content

Znak oczyszczenia Świątyni, usunięcia przekupniów, był znakiem prorockim – dlatego uczeni w Piśmie chcieli podważyć to, że występuje z misją od samego Boga. Nie podobało się im to, że Jezus niszczy „ich świat”, przyzwyczajenia, zwyczaje, prawo życia zaczynające się od słów „zawsze tak było…”

Czy my byśmy nie zareagowali podobnie?

Przeczytaj: Mk 11,27-33

Tweety:

Jakim prawem to czynisz?

Kto Ci dał tę władzę, żeby to czynić?

Ja nie powiem wam, jakim prawem to czynię”.

np2

Rozważanie:

Jezus, gdy pozwalamy Mu wejść w nasze życie, dokona niezłej rewolucji – będzie „przewracał stoły” wszystkich naszych bożków. Czasem tego nie rozumiemy i buntujemy się przeciw temu – lecz on nie chce niszczyć naszego życia, tylko chce budować w nas rzeczy jeszcze doskonalsze.

Dzisiejszy dialog Jezusa z mądrymi i pobożnymi ludźmi pokazuje jak można być wciąż ślepym mimo wysokiej pozycji religijnej. Jezus przyłapuje ich na kłamstwie w sprawie pochodzenia chrztu Janowego.  Ludzie „wszystkowiedzący” często kłamią. Takim ludziom Jezus nie mówi nic o sobie. Tacy ludzie nie mogą Go poznać. Aby poznać Jezusa, trzeba kochać prawdę i wytrwale jej szukać, pamiętając, że nie musi być wygodna.

Modlitwa:

Tobie oddaję się, o Panie; niechaj Twoja łaska podtrzymuje mnie, abym mógł żyć zawsze w prawdzie: o Tobie, sobie i moich braciach i siostrach. Amen.