Skip to main content

Jezus – pielgrzym w drodze do Jerozolimy zatrzymuje się w różnych domach: faryzeuszów, grzeszników i swoich przyjaciół.

Dom Marii i Marty to miejsce w którym wyraźnie widzimy, że w Jezusie Bóg chce nawiedzać naszą codzienność i chce w niej uczestniczyć.

Jednak dla dwóch sióstr obecność Jezusa, jest czymś innym: dla jednej trudu i wysiłku, dla drugiej radości i wytchnienia.

Te dwie postawy tak często występują w naszym życiu – w każdym z nas jest cząstka Marii i cząstka Marty.

PrzeczytajŁk 10,38-42

Tweety:

Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele,

a potrzeba  tylko jednego.

Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona.

śb
Rozważanie:

Bezczynność przy Jezusie jest podejrzana, dlatego uciekamy w postawę działaczy, którzy nieustannie oszukują siebie myśląc, że to więcej my robimy dla Boga niż On dla nas. Wykonujemy wiele czynności, licząc że będą one zapłatą za łaskę i przychylność Boga.

Jezus odwraca tę kolejność w domu Marty i Marii. Kontemplacja obecności i słuchanie Pana jest najwspanialszym darem jaki może dać Bogu człowiek. Każda nasza działalność powinna zaczynać się u stóp Jezusa i do Niego prowadzić.

Podejmij wyzwanie – nie traktuj modlitwy jedynie jako swego działania, pozwól sobie na odrobinę bezczynności przy Jezusie. Niech On działa w Tobie.

Modlitwa:

Panie skoro wszedłeś w gościnę do domu Marty i Marii, proszę Cię byś nawiedził także i moje życie. Sporo w nim zabiegania i pośpiechu, tak często nie znajduję chwili by być tylko z Tobą.

Proszę Cię, ucz mnie kontemplacji – bycia z Tobą i tracenia z Tobą czasu. Niech dzięki temu odkryję że jesteś „jedynym” czego potrzebuję! Amen.