Skip to main content

O wietrze meteorolog powie, że jest to poziomy lub prawie poziomy ruch powietrza względem powierzchni ziemi. Dodatkowo dopowie, że jest on wywołany przez różnicę ciśnień oraz różnice w ukształtowaniu powierzchni.

Przeczytaj: J 3,7b-15

Tweety:
Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha

Rozważanie:
Chociaż dzięki wymienionym naukowym informacjom, możemy „lekko uszczypnąć wiedzy” na temat zjawiska meteorologicznego jakim jest wiatr, i tak nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć efektów, które on spowoduje. Pomimo pozornego „ujarzmienia jego tajemnicy” i posiadania dzięki nowoczesnej aparaturze różnych liczb pomiarowych, jest on wymownym obrazem czegoś niewymiernego i trudnego do przewidzenia. Także w Starym Testamencie, dokładnie w Księdze Koheleta, czytamy, że „nad wiatrem człowiek nie ma władzy, aby go powstrzymać […]”(Koh 8,8).

Dzisiaj - 15 kwietnia 2015

Identycznie jest z naszym życiem duchowym. Mimo posiadania bardzo dużej wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiej psychiki, człowiek nie może opisać swojej relacji z Bogiem poprzez terminy psychologiczne. Zawsze, gdy dochodzi do próby takiego działania, kończy się ona wpisaniem kogoś doświadczenia w „schemat podobnych przypadków”. Każdy z nas jest inny, ma odmienną historię oraz inaczej jest prowadzony przez Boga poprzez natchnienia i otrzymywane znaki.

Wynika z tego, że nie można zamknąć naszej duchowości w sztywnych ramach i w „literalny sposób” naśladować świętych. Otrzymaliśmy w darze wyjątkowe życie, które jest nietuzinkową przygodą. Domaga się to włożenia w nie całego serca. Nasze „kroczenie z Bogiem” powinno być przeżywane z pasją!

Modlitwa:
Panie, obudź we mnie pasję wiary. Pragnę mimo „szarej rzeczywistości” iść barwną drogą Twoich wskazówek i błogosławieństw. Powierzam się Tobie! Amen.