Skip to main content

Misja Jezusa dopełni się wtedy gdy wszyscy nauczą się mówić „Abba”.Jest to słowo, które rodzi w nas prawdziwe dzieci. Tak jak chciał Jezus. Po tym jak objawia uczniom swoją tajemnicę Mesjasza i naszego brata, teraz dzięki modlitwie pozwala nam wejść w ojcostwo Boga.

Przeczytaj: Łk 11,1-4

Tweety:
Panie, naucz nas się modlić
Kiedy się modlicie, mówcie:
Ojcze!

8 X
Rozważanie:
Szukamy sposobów i technik modlitwy. Chcemy by zadowoliła ona nasze oczekiwania, by coś czuć i przezywać. Tym sposobem wciąż nie jesteśmy z niej zadowoleni. Musi w końcu w nas zrodzić się to pragnienie, które było w uczniach: Jezu, naucz mnie modlitwy.
Odkrycie w Bogu Ojca, to prawdziwa sztuka modlitwy. Dzięki temu zaczynam widzieć siebie i innych we właściwym świetle. Odkrycie Ojca zakłada i buduje braterstwo. Już jedno to słowo, to najlepsza modlitwa jaką mogę zanosić za siebie, siostry i braci.

Modlitwa:
Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie. Amen

Więcej na dziś:
Ga 2,1-2.7-14
Ps 117,1-2