Skip to main content

Bóg nie działa w próżni. Jego plan zbawienia dotyka historii mojego życia, tak samo jak dotknął życiorysu Maryi. Spójrz więc dziś w lustro, przypatrz się sobie i zobacz w sobie dowód na istnienie kochającego Boga.

Bóg nie działa w próżni. Jego plan zbawienia dotyka historii mojego życia, tak samo jak dotknął życiorysu Maryi. Dzień Jej urodzin, to dobry moment by uświadomić sobie, że każde życie – także to moje – jest historią działania Boga w świecie.
Czasem z niecierpliwością oczekujemy, by Bóg dał nam dowody swojej bliskości i obecności. Spójrz więc dziś w lustro, przypatrz się sobie i zobacz w sobie dowód na istnienie kochającego Boga.

Przeczytaj: Mt 1,1-16.18-23

Tweety:
Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus.
On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów
Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami.

URODZINY

Rozważanie:
Dzisiejsza Ewangelia nie opisuje momentu narodzin Maryi, lecz przekazuje ziemski rodowód Zbawiciela i moment kiedy otrzymuje On imię: Jezus.
To Święte Imię jest najgłębszym sensem życia Maryi. Oto Niewypowiedziany ma Imię – jest rzeczywiście Bogiem Emmanuelem: tak bliskim, tak znanym i dającym się poznać. Życie Maryi, za które dziś dziękujemy, to brama, przez którą Bóg przychodzi do człowieka.

Modlitwa: Maryjo, dziękując Bogu za Twoje życie, proszę by i historia mojego życia była miejscem Bożego działania. Dziękuję Ci dziś, że pełna wiary przyjęłaś swoje powołanie. Dziękuję, że przyniosłaś i wciąż przynosisz ludziom Emmanuela. Amen.

Więcej na dziś:
Mi 5,1-4a
Ps 96,1-2.11-13
Rz 8, 28-30