Skip to main content

Chrystus pragnie, by Jego uczniowie byli wiarygodni, ale jednocześnie by potrafili weryfikować tych, którzy „przychodzą w owczej skórze”.

Fałszywy prorok to nie ten, który głosi błędną naukę, lecz taki, który nie czyni tego co mówi. Przez całą mowę Jezusa widzimy, jak ważna jest dla Niego zbieżność czynu z tym, co jest w sercu. Chrystus pragnie, by Jego uczniowie byli wiarygodni, ale jednocześnie by potrafili weryfikować tych, którzy „przychodzą w owczej skórze”.

Przeczytaj: Mt 7,15-20

Tweety:
„Strzeżcie się fałszywych proroków”
„przychodzą do was w owczej skórze”
„poznacie ich po ich owocach”

25 CZERWCA

Rozważanie:
Fałszywy prorok mówi jak Chrystus, ale nie żyje tak jak On. Nie ma w nim spójności, wiarygodności i uczciwości. Jest za to pełno obłudy i dwulicowości. Przychodzi jak wilk, zabijając Baranka.

Ostrzeżenie Jezusa musimy brać na serio. Zbyt duże jest ryzyko pójścia za fałszywym przewodnikiem. Dlatego musimy być bardzo ostrożni, bo nie każdy kto mówi nam o Jezusie jest od Niego. Nie chodzi w tym o lęk pełen dystansu, lecz o mądrość i roztropność, które znajdziemy w Duchu Świętym.

Modlitwa: Duchu Święty, potrzebuję Twojej mądrości, by wystrzegać się fałszywych proroków. Wiem, że demon jest moim wrogiem i będzie chciał mnie zwieść z drogi zbawienia w Jezusie. Dlatego potrzebuję Twojego światła, by umieć rozeznawać to, co daje życie i to, co przynosi śmierć. Amen.

Więcej na dziś:
2 Krl 22,8-13;23,1-3
Ps 119,33-34.35-36.37.40