Skip to main content

Bóg jest dla nas najwyższym dobrem. Wszystko co posiadamy poza Bogiem jest znikome i przelotne. Tylko to co w nas z Boga i dla Boga nie zmienia się i nie kończy. Dlatego ufność w nim złożona jest podstawą naszego bezpieczeństwa. Ta ufność pozwoliła św. Bonifacemu – patronowi dnia dzisiejszego – zostawić urząd opata i wyruszyć by głosić Chrystusa wśród pogańskich Fryzów. Ta sama ufność sprawiła, że przyjął śmierć męczeńską z rąk tych którym przepowiadał Ewangelię. Dziś czcimy go jako apostoła Niemiec.

Przeczytaj – Ps 16,1-2.5.7-11

Tweety:
„Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się u Ciebie”
„Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy”
„On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje”

5czerwca

Rozważanie:
Dzisiejszy psalm, którym chwalimy Boga, uczy nas zaufania, wlewa w nas nadzieję, umacnia bezpieczeństwo. Dzieje się tak gdy codziennie „stawiamy Pana przed oczy”, wtedy nie grozi nam zachwianie i niepewność. Ufając Mu, wiemy, że zatroszczy się On o nasze życie – także te wieczne.Tylko świadomość Bożej Opatrzności pozwala nam żyć i umierać bezpiecznie. Jak więc nie przylgnąć do Tego, który zaopiekuje się mną teraz i wieczności.
Taki jest Bóg. Watro złożyć swoje życie w jego dłoniach.

Modlitwa:
Jezu, tak często brak mi do Ciebie zaufania. Dziękuje więc za Słowo jakie kierujesz dziś do mnie. Dziękuję, że mam w Tobie „ścieżkę życia”, że mam „radość i wieczną rozkosz”. Tylko Ty możesz mi to dać. Nie pozwól bym szukał swojego bezpieczeństwa poza Tobą. Amen.

Więcej na dziś:
Dz 22,30;23,6-11
J 17,20-26