Skip to main content

Zły duch przebywający w nas przez grzech, nie pozwala nam chwalić Boga i dawać świadectwa wiary. Gdy napełnia nas Duch Boży, zaczynamy, jak Apostołowie w Dniu Pięćdziesiątnicy, opowiadać o wielkich rzeczach zdziałanych przez Boga.

Zasłaniamy się często wstydem, nieśmiałością, lękiem by nie mówić o tym co Boże w naszym życiu. Dzisiejsze Słowo podpowiada, że to grzech i panowanie zła w naszym życiu wiąże nam usta.

PrzeczytajŁk 11,14-23

Tweety:
„wyrzucał złego ducha u tego, który był niemy”
„zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić”
„tłumy były zdumione”

27 marca

Rozważanie:
Skłócenie, podzielenie, stawianie murów to początek „pustkowia” w naszym życiu. Panowanie zła powoduje w nas oskarżenie Boga, negowanie swojego grzechu, pyszne zaślepienie i żądanie „znaków”. Jezus przychodzi zawsze jako pojednanie: z Ojcem i braćmi. Jego Słowo ma zawsze moc uwolnienia i wyzwolenia nas z panowania grzechu. Nie ma większego znaku, z którym przychodzi do nas Bóg. To co z Boga, zawsze będzie łączyć i budować wspólnotę.

Modlitwa:
Jezu chcę być zawsze z Tobą. To zjednoczenie będzie mnie chronić przed działaniem złego ducha. Tylko Ty masz w sobie słowa uwolnienia, tylko Ty masz moc pokonania demona. Patrząc na Ciebie w dzisiejszej Ewangelii jestem zdumiony i zachwycony. Za to chcę Cię chwalić i uwielbiać. Chcę byś uzdalniał mój język do głoszenia Twojego Świętego Imienia. Amen.

Więcej na dziś:
Jr 7, 23-28  
Ps 95, 1-2.6-7ab.7c-9