Skip to main content

Ze szczególną precyzją i starannością zaplanowałeś swoje życie. Ale nagle… 

Napisałeś scenariusz, który krok po kroku starasz się realizować. To Twój przepis na życie. Nie pomijasz żadnego punktu, wszystko jest dla Ciebie bardzo istotne. W końcu to Ty jesteś jego autorem, nieprawdaż?

Ale nagle… Przydarza się coś, czego nie było w planach. Scenariusz nie przewidział pewnych zdarzeń, nie uwzględnił tych ludzi, których teraz spotkałeś. O nie! Jak to możliwe?! Przecież wszystko miało być tak idealnie, tak jak Ty tego chcesz. W bardzo szybkim tempie Twoje życie obraca się o 180 stopni. Czujesz, że sytuacja wymyka Ci się spod kontroli. Buntujesz się, uderzając pięścią w stół. Masz wrażenie, że jakaś niewidzialna ręka przekreśla to, co napisałeś.

„Wiele zamierzeń jest w sercu człowieka, lecz wola Pana się ziści”Prz 19, 21

Nie lubisz, gdy coś idzie nie po Twojej myśli. Chciałbyś otrzymać minimum pięcioletnią gwarancję, że wszystko będzie tak, jak Ty tego pragniesz. W planach uwzględniłeś każdy najdrobniejszy szczegół. Przyznaj się, że tak jest.

Gwarancja / Taylor Leopold (unsplash)

Zadaj sobie teraz pytanie, gdzie w tym wszystkim jest Bóg? Uwzględniłeś Go? Musisz pozostawić kilka pustych stron na Jego plany względem Ciebie. Bóg lubi zaskakiwać. Codziennie podsyła Tobie rożne niespodzianki, których nie ma w Twoim projekcie życia. Codziennie obdarowuje czymś nowym. Pamiętaj, On bardzo Cię kocha i robi to wszystko dla Twojego dobra. Dzięki Niemu życie nie jest nudne i rutynowe!

„Bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi” – Mt 6,10