Skip to main content

Gdy nie znamy Prawdy jaką przynosi Chrystus, gdy nie poznajemy jaki naprawdę jest nasz Ojciec, żyjemy poglądami, opiniami, domysłami. Wtedy tak łatwo użyć Imienia Bożego do bezbożnych spraw. Imię Boga staje się bronią, którą zaczynamy walczyć z innymi.

Przeczytaj: J 15,26-16,4a

Tweety:

Wyłączą was z synagogi.

Każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu.

Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie

ow12

Rozważanie:

Jezus wprost zapowiada uczniom ich los i pozycję wobec świata. To droga odrzucenia i wyłączenia. Droga na wzór ziarna, które musi wpierw obumrzeć, by wydać plon. Dlatego tak istotny jest dar Ducha Świętego – dar dla wspólnoty wierzących. On przychodzi z darem męstwa i nieustannie przypomina nam, że jesteśmy ukochanymi dziećmi Ojca.
Paraklet, czyli Pocieszyciel jest nadzieją w tych wszystkich momentach kiedy jesteśmy odrzuceni przez innych z powodu imienia Jezusa.

Można mieć usta pełne pobożnych słów, a czynić rzeczy które są obce Bogu. Ustami i czynami wyznajemy, że idziemy drogą Jezusa, która często  skazuje nas na pozorną porażkę w oczach świata. Nigdy, nikomu, pod żadnym pozorem, nie można wyrządzać zła zasłaniając się Bogiem.

Modlitwa:

Panie, nie pozwól mi nigdy czynić zła, pod pozorem służby Tobie. Nie pozwól by jakikolwiek bożek – tradycji, prawa, korzyści własnej zaślepił mnie tak bardzo, bym czynił coś bezbożnego i dalekiego od Twojego Serca. Amen.