Skip to main content

Judasz był tak blisko Jezusa, a jednak wciąż nie rozpoznał w Nim Pana i Mesjasza. Wciąż mówi do Jezusa „Rabbi” mimo, że pozostali nazywają go Panem.  

W tym szczególe warto szukać przyczyny zdrady i opuszczenia wspólnoty Dwunastu. Gdy Go nie znamy, nie wiemy kim naprawdę On jest – jesteśmy w stanie sprzedać go za cenę płytkich korzyści, rozczarowani że nie spełnia naszych oczekiwań.

PrzeczytajMt 26,14-25

Tweety:
Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: Czy nie ja, Rabbi
Odpowiedział mu: Tak jest, ty

23marca2016

Rozważanie:
Judasz kiedyś stał się uczniem Jezusa – był świadkiem znaków i cudów, a teraz zrównał się z religijnymi wrogami Jezusa. Jego tragiczny los to nie tylko zdrada, ale też brak skruchy i wołania o przebaczenie Jezusa.

Do ostatniej chwili swego życia, miał on szansę ratunku w miłosierdziu Jezusa. Zdrada Judasza w niczym nie ogranicza Boga. Jezus musi się poddać okrutnej śmierci teraz, może wcześniej. Zdrada Judasza nie zmniejsza miłości Jezusa i Jego posłuszeństwa Ojcu.

Uczniowie stoją przed próbą i lekcją – rozporoszą się za chwilę i zostawią Jezusa samego. Każdemu z nas może zdarzyć się grzech. Gdy tak się stanie, trzeba jak najszybciej oczyszczać z niego serce. Trwanie w grzechu i dialog ze złem zamyka nas na łaskę Bożą i nie pozwala Bogu w nas działać. Postać Judasza jest naszą przestrogą.

Modlitwa:
Miłosierny Boże, przepraszam Cię za każdy grzech, jaki popełniłem. Przyjmij moje skruszone serce i spraw, by we mnie na nowo działała Twoja łaska. Nie pozwól bym kiedykolwiek zapomniał o Twoim miłosierdziu. Amen.