Skip to main content

Słuchanie Boga jest przepisem na szczęśliwe życie. Kto Go słucha, tego nie dotyka śmierć. Bóg jest zawsze po stronie życia.

Ci, którzy słuchali Jezusa nie mogli wyobrazić sobie, że jest ktoś większy i ktoś bliższy Bogu jak Abraham. Patrząc na nauczyciela z Nazaretu, widzą tylko człowieka, który ich zdaniem nie jest zdolny do uczynienia czegoś większego od Abrahama, więc ze złością, z gniewem krzyczą: „Za kogo Ty się masz!?”

Przeczytaj: J 8,51-59

Tweety:

Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym.

Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza,

wy mówicie: Jest naszym Bogiem, ale wy Go nie znacie.

sbż

Rozważanie:

Możemy wiedzieć bardzo dużo o życiu Jezusa, znać krok po kroku szczegóły z jego życia, a jednocześnie kompletnie Go nie znać.

A przecież jesteśmy w stanie zbudować relację, tylko z tym kogo doskonale znamy.

Jezus przyszedł na świat, aby nam pokazać jaki jest Jego Ojciec. To cel jego misji. Kiedy Jezus mówi Żydom: „Ja jestem”, mówi o sobie jako o Bogu i w tym wyznaniu wskazuje źródło życia. W Jego „Ja jestem” jest obietnica życia, które się nie kończy.

Modlitwa:

Jezu, Ty wiesz, jak dalecy jesteśmy od Boga Ojca. Wiesz, że Go nie znamy. Ty chcesz ukazywać Go nam przez swoje czyny i Miłość. Spraw, abyśmy zawsze chcieli jeszcze mocniej Ciebie poznawać i Ciebie kochać. Amen.