Skip to main content

Nawrócenie św. Pawła to historia o tym, że miłosierdzie Boga jest dla każdego i każdy ma szansę podnieść się z największego upadku i zbrodni. Niestrudzony Apostoł Narodów, nauczyciel, męczennik, miał przecież na sumieniu krzywdę i krew wielu chrześcijan. Jednak nie było to przeszkodą, by spotkać Jezusa Zmartwychwstałego i kompletnie zmienić kierunek swojego życia.

PrzeczytajDz 22,3-16

Tweety:
Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?
Kto jesteś, Panie?
Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz.

25stycznia2016

Rozważanie:
Nawrócenie Szawła, nasze nawrócenie, każde nawrócenie jest dziełem łaski. Sami z siebie możemy grzeszyć, ale sami z siebie nie możemy powstać. Nawrócenie jest dziełem łaski – czyli mocy samego Boga w naszym życiu. To Jezus ofiarowuje nam swoją bliskość, byśmy dzięki niej mieli śmiałość i odwagę zmieniać nasze życie.

Skutkiem nawrócenia jest odkrycie, że jest ono jednocześnie powołaniem, byśmy jak Paweł stali się „narzędziami”  – by Bóg mógł działać przez nas w innych. To nam daje blask nawrócenia, powala i jednocześnie daje moc, by wstać i ruszyć w drogę.

Modlitwa:
Święty Pawle, Apostole Narodów, Kaznodziejo Miłosierdzia. Niech moc twego nawrócenia, zmienia codziennie także i moje życie. Niech oświecony blaskiem Zmartwychwstałego głoszę braciom i siostrom moc miłości Boga, która ma siłę zmienić życie każdego człowieka.