Skip to main content

Codziennie dzieją się cuda, które potwierdzają, że Jezus Chrystus jest oczekiwanym Mesjaszem. Szczęśliwy jest ten, kto nigdy w to nie zwątpi.

PrzeczytajŁk 7,18b-23

Tweety:
„A Błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”

bz

Rozważanie:
Jezus bardzo konkretnie rozwiewa wątpliwości, co do swojej tożsamości. Uczniom Jana przedstawia listę cudów i znaków, która przesądza o Jego Bożej mocy. Mówi im: „Idźcie i donieście Janowi to, coście widzieli i słyszeli: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię.

Wymienione przez Chrystusa cuda dzieją się również dzisiaj, bo Bóg jest hojny zawsze, a jego łaski są ponadczasowe. A jednak nie brakuje ludzi, którzy wątpią w moc Jezusa. Uważają, że cuda – dokonujące się chociażby na modlitwach uwielbienia – są jedynie jakąś tanią sztuczką dla głupiego ludu… Ta postawa, która wyraża brak zaufania do Jezusa, została przewidziana przez Chrystusa jeszcze za czasów jego ziemskiego życia. Uczniów Jana pożegnał przecież słowami – „A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”.

Wolna wola daje nam możliwość do wiary we wszystko, ale także do zwątpienia we wszystko. Kto zdecyduje się na tę drugą opcję, prawdziwego szczęścia nigdy nie zazna…

Modlitwa:
Ojcze, naucz mnie zawsze właściwie rozumieć twoje znaki. Niech nigdy nie stanę się ślepy na cuda, które dzieją się dzięki Twojej nieskończonej dobroci. Proszę również za tych, którzy zwątpili w Ciebie i zbawczą moc Chrystusa. Daj im łaską opamiętania, aby mogli zaznać prawdziwego szczęścia. Amen.