Skip to main content

Zdarzyło ci się obiecać Bogu, że już nigdy więcej nie popełnisz konkretnego grzechu? Ile razy złamałeś takie obietnice?

Przeczytaj: Ps 80,2-3.15-16.18-19

Tweety:

„Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie”
„daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili”

nw1
Rozważanie:

Bóg działał cuda w życiu Izraelitów, ale oni ciągle buntowali się i zwracali ku innym bożkom. Nasz Ojciec w niebie czyni także wspaniałe rzeczy dla nas, a mimo tego popełniamy wciąż te same grzechy, które obrażają Go i ranią.

Obiecywanie Bogu, że już nigdy nie będziemy grzeszyli, nie ma za bardzo sensu, bo po ludzku jest to niemożliwe. Lepiej prosić Go – oczywiście nie wyklucza to starania się o poprawę – o łaskę ciągłego powracania do Niego, kiedy nasze słabości znów wezmą górę na wolą bycia lepszym.

Słowa Psalmu zachęcają jeszcze do innej refleksji. Czymś właściwym jest proszenie Boga o odnowę życia, ale oczekiwana przemiana nie może być warunkiem uwielbienia. Boga trzeba wielbić w każdej sytuacji, nawet jeśli nie spełnia naszych próśb. W końcu to On wie, co jest dla nas najlepsze.

Modlitwa:

Panie, nie chcę więcej składać obietnic, których nie jestem w stanie wypełnić. Jestem grzesznikiem i proszę o przemianę mojego życia. Chcę być wierny we wracaniu do Ciebie i wielbić Twoją wspaniałość w każdej chwili mojego życia.