Skip to main content

Oto dziś jesteśmy świadkami wielkiego hymnu uwielbienia Boga przez Maryję. Ten tekst, to de facto jest Jej odpowiedzią na scenę zwiastowania. Oto przychodzi ona z poczętym Mesjaszem do Elżbiety, a ta wita ją wraz Janem w swoim łonie i wszyscy w tej scenie adorują Jezusa. Oto pierwsze tak bliskie spotkanie wcielonego Boga z człowiekiem.
PrzeczytajŁk 1, 46-56

Tweety:
Wielbi dusza moja Pana,
wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny
Święte jest Jego imię

radoscbezkonca

Rozważanie:
Radość i uwielbienie Maryi, pochodzą z faktu, że oddała całe swoje życie pod Boże panowanie i że może zanieść Jezusa innym ludziom. Tak samo i w nas, źródło naszej radości i Bożego entuzjazmu, jest w zgodzie na pełnienie nie swojej ale Bożej woli.  Radość gości w nas także wtedy, gdy niesiemy Jezusa innym ludziom.

Dołącz się dziś do tego hymnu Maryi – do tego śpiewu – jak mówi papież Franciszek – cierpliwości i zwycięstwa, walki i radości, który łączy Kościół triumfujący i Kościół pielgrzymujący, nas; który łączy ziemię z niebem, który łączy naszą historię z wiecznością, do której zmierzamy.

Modlitwa:
Maryjo, przyglądam się dziś Twojej modlitwie radości. Chcę się jej od Ciebie uczyć. Pozwól mi dziś być w twojej szkole modlitwy. Amen.