Skip to main content

Serce Maryi to serce, które szuka Boga. Mimo, iż była najbliższą dla Jezusa osobą, nigdy nie przestała Go szukać.

Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Serce Maryi to serce, które szuka Boga. Mimo, iż była najbliższą dla Jezusa osobą, nigdy nie przestała Go szukać. Potrafiła w szarej codzienności Nazaretu rozważać wszystko to, czego świadkami były Jej oczy i uszy.
Dlaczego czcimy dziś Serce Maryi? Bo to Serce, które pierwsze pokochało Wcielone Słowo; Serce, które uczyło Jezusa co to znaczy być człowiekiem; Serce, które poznało ból Golgoty i radość wielkanocnego poranka. Tak bijące Serce uczy, jak kocha się Boga.

Przeczytaj: Łk 2,41-51

Tweety:
„Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie”
„Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?”
„A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu”

serce marii

Mimo, że dzisiejszy dzień jest poświęcony Sercu Najświętszej Maryi Panny, to w centrum dzisiejszego Słowa znajduje się relacja Syn – Ojciec. Jesteśmy dziś świadkami pierwszych słów wypowiadanych przez Jezusa w Łukaszowej Ewangelii. Mówi w nich o relacji z Ojcem. Co ciekawe, Jego ostatnie zdanie w tej Ewangelii też będzie mówiło o Ojcu.
Tak patrząc na ten fragment, można dostrzec, że tym co nieustannie adorowała Maryja, była łączność Jej Syna z Bogiem. Dopiero tak patrząc na Jezusa, jesteśmy w stanie oddać mu całe nasze serce.

Modlitwa: Maryjo, proszę zabierz mnie dziś ze sobą i wyruszmy razem na poszukiwanie Jezusa. Pragnę, byś mi towarzyszyła w tej wędrówce wiary. Chcę – tak samo jak Ty – odnajdywać Go w mojej codzienności. Wiem, że szukałaś Go nie oczami, ale sercem. Niech wiec Twoje Niepokalane Serce wskazuje mi Jezusa w moim życiu. Amen.

Więcej na dziś:
Iz 61,9-11
1 Sm 2,1.4-5,6-7.8