Skip to main content

Nikt, nigdy i żadnym sposobem nie jest w stanie zamknąć ust temu kto głosi Ewangelię. Dobrej Nowiny nikt nie jest w stanie powstrzymać.

Apostołowie kompletnie nie przejmują się zakazem Sanhedrynu. Moc Ducha Świętego podpowiada im, kogo należy słuchać i komu być posłusznym. Taką moc ma Prawda: daje męstwo, dumę, zabiera strach i wstyd.

PrzeczytajDz 5, 27-33

Tweety:
„Zakazaliśmy wam surowo, abyście nie nauczali w to imię”
„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”
„Dajemy temu świadectwo”

1maja

Rozważanie:
Czasem sami stawiamy zakazy jak Sanhedryn: Tu jest moje prywatne życie, tu jest praca, tu jest wypoczynek – nie chcę tu głosić Ewangelii, nie chcę by mi ją głoszono. Słowo Boże jest jednak bardzo ekspansywne. „Wciska” się w każdą sferę naszego życia. Żadne tamy nie powstrzymają prawdy o Zmartwychwstałym.

Obecnie, mocniej niż prawne zakazy, nasze świadectwo paraliżują strach i wstyd. Sami sobie zamykamy usta. Przejmujemy się tym, co o nas powiedzą i pomyślą, czy będą się z nas śmiać czy stukać w głowę. Ale Duch Święty podpowiada nam przez dzisiejsze Słowo: Bóg jest ważniejszy niż ludzkie zdanie.

Modlitwa:
Jezu, dziś uświadamiam sobie, że jest mi zadane świadectwo życia i głoszenie Ewangelii bez względu na warunki. Przepraszam, że wielokrotnie rezygnowałem z bycia Apostołem, gdyż bardziej słuchałem ludzi niż Ciebie. Proszę Cię dziś o Twojego Ducha, niech przychodzi do mojego życia z darem męstwa. Chcę być odważny, bo Ty zwyciężyłeś mój strach. Amen.

Więcej na dziś:
Ps 34, 2 i 9.17-18.19-20
J 3, 31-36