Skip to main content

Konsumpcyjny styl życia zachęca do unikania trudności. Biblijna optyka podejmuje ten temat inaczej. Mierzenie się z trudnościami jest niejako gwarantem wielkiej radości.

dowykucia13
Rozważanie:
Świat, w którym iPhone czy inne smartfony urosły do rangi niezbędnych towarzyszy człowieka, przy nawet najdrobniejszych trudnościach chiałoby się zakrzyknąć za śp. Stevem Jobsem (legendą firmy Apple) „Jest na to aplikacja”.  Są jednak takie sytuacje w życiu, z którymi nie radzą sobie nawet najnowsze osiągnięcia technologii czy medycyny. Trudności, na które jeszcze nikt nie wymyślił odpowiedniej „aplikacji”. A przecież jakoś trzeba z nimi żyć…

Jak? Otuchy może dodać Boża obietnica wyrażona w słowach psalmisty. Bardzo trudno jest pracować, kochać, wybaczać, głosić królestwo Boże, gdy osobista historia życia rysuje się w czarnych barwach. Ale jeśli Ci się uda podjąć ten trud mimo wszelkich przeciwności, Twoja zapłata będzie wielka. Niekoniecznie dopiero w niebie. Niewymownej radości możesz doświadczyć już tu na ziemi.  W końcu Psalm 126 czerpie z terminologii rolniczej, a kto lepiej niż rolnicy wie, że zmiana jest nieodłącznym elementem natury? W Twoim życiu też nadejdzie czas satysfakcjonujących zbiorów!

Do wykucia:
Nie poddawaj się mimo trudów. Spotka cię nagroda, która dostarczy Ci mnóstwa radości.