Skip to main content

Jak się modlić, by modlić się dobrze? Jest kilka warunków, których spełnienie pomoże Ci dobrze przeżyć spotkanie z Panem.

„Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie” (Mt 6, 6)

Gdy chcesz się modlić, znajdź najpierw na to czas. Nie można się dobrze modlić, gdy w głowie jest myśl, że za 10 minut zaczyna się fajny film. Trzeba znaleźć trochę wolnego czasu na spotkanie z Panem. Na przykład zamiast siedzieć przy komputerze, uklęknijmy przed obrazem i pomódlmy się. Kolejnym składnikiem dobrej modlitwy jest cisza. Powyłączaj wszystko, co rozprasza twoją uwagę.

modlitwa

Ostatnim ważnym elementem jest to, aby na modlitwie zdać sobie sprawę z tego, iż Bóg jest z Tobą i słucha Twojej modlitwy. Rozmawiasz z NIM, a nie z babcią, mamą czy wujkiem. Uświadom sobie, że Bóg jest w pomieszczeniu, w którym się modlisz i widzi w ukryciu przebieg twojej modlitwy. Po skończonej modlitwie trwaj jeszcze kilka minut w ciszy, aby usłyszeć, co Bóg ma ci do powiedzenia.