Skip to main content

Każda rana, to mój, twój grzech. Nie pozwól więc, by Jezus dalej cierpiał przez Ciebie. Nie pozwól, by Jego śmierć poszła na marne!
Opluwanie, bicie, popychanie, śmianie się w twarz

Ile razy byłeś wyśmiewany, za to, że wierzysz? Ile razy musiałeś znosić spojrzenie innych, gdy mówiłeś, że idziesz na Mszę? Ile razy uległeś pokusie, żeby nie iść na spotkanie z Jezusem? Dlaczego, to zrobiłeś? Jezus jest opluwany i bity za Ciebie, a Ty nie potrafisz wytrzymać obelg dla Niego?

Błogosławieni jesteście, gdy [ ludzie ] wam urągają i prześladują was , i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.  Mt 5, 11

Jezus
Biczowanie, cierniem ukoronowanie

Ile razy skrzywdziłeś kogoś? Dlaczego ktoś przez Ciebie cierpi i płacze? Ile razy jeszcze doprowadzisz swych najbliższych do smutku, złości, nienawiści i łez? Dlaczego ciągle dążysz za szczęściem, pieniędzmi i sławą? Dlaczego przez twoje słabości cierpią inni? Dlaczego ciągle zadajesz razy bicza innym, jak Rzymianie Jezusowi? Dlaczego sam, pod ciężarem problemów i cierpień odsuwasz się od Niego?

Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój
i niech Mnie naśladuje!
Łk 9, 23

Droga krzyżowa, przybicie do krzyża, śmierć

Czy potrafisz pomóc ludziom cierpiącym? Czy potrafiłbyś oddać życie za najbliższe ci osoby? Dlaczego tak bardzo boisz się śmierci? Ile razy jeszcze nie będziesz umiał poświęcić się dla innych, choćby w najmniejszych rzeczach? Dlaczego nie umiesz zrezygnować z siebie i swoich ambicji dla innych? Czy wziąłbyś krzyż za Jezusa i cierpiał zamiast Niego?

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. J 10, 11

Każda rana, to mój, twój grzech. Nie pozwól więc, by Jezus dalej cierpiał przez Ciebie. Nie pozwól, by Jego śmierć poszła na marne!