Skip to main content

Nie ma to jak wytłumaczenie Mistrza. Apostołowie zamiast „główkować”, co oznacza przypowieść o chwaście, woleli zapytać o to Zbawiciela. A jak jest z nami?

Przeczytaj: Mt 13,36-43

Tweety:

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go

śp

Rozważanie:

Uczniowie Jezusa dali nam bardzo dobry przykład. Kiedy czegoś nie wiemy, lub mamy problem z interpretacją, to warto zwrócić się do Jezusa. On ma „najgrubszy pęk kluczy” potrzebnych do wytłumaczenia naszego życia. Bóg patrzy na wszystko z szerszej perspektywy, więc wie, jak dane cierpienie i trudna sytuacja wpłyną na naszą osobę. Czy nie warto z tego skorzystać?

Gdy przytrafia się nam coś niezrozumiałego, oddawajmy to Panu. Rzeczy powierzone Bogu na modlitwie po jakiś czasie zaczynają jaśnieć zupełnie innym blaskiem. Dzięki kontaktowi z Bogiem okazuje się, że wszystko jest po coś.

Z tego fragmentu Ewangelii również dowiadujemy się, że warto być apostołem Jezusa, czyli „posłanym”. Najbliżsi Chrystusowi uczniowie, mieli bowiem, jak sama nazwa wskazuje, najlepszy do Niego dostęp. Dowiadujemy się, że gdy tłumy zostały już odprawione, oni podeszli do Niego z własnymi pytaniami. Pokazuje to, że Zbawiciel ma bardzo „dynamiczny grafik pracy”. Chociaż chciał mieć „chwilę spokoju”, ponieważ był zmęczony, na pytania apostołów zawsze był gotowy odpowiedzieć.

Zachęca nas to do pogłębiania naszej relacji z Bogiem. Pomimo tego, że Bóg okazuje miłość wszystkim ludziom na Ziemi, są tacy, którym nie odmówi szybszego rozwiązania sprawy. Wydaje się, że święci są tego najlepszym przykładem. Wiele razy zdarzyło mi się długo prosić o jakąś łaskę. Dopiero, gdy zwracałem się przez wstawiennictwo jakiegoś świętego (moim umiłowanym jest św. Ojciec Pio), to dochodziło do natychmiastowego rozwiązania trudności. Jak widać, Bóg na swoją „przyboczną gwardię”, która w sposób szczególny ma dostęp do Jego miłosiernego Serca. Korzystajmy z tego i rozwijajmy nasz kult świętych oraz piękną relację z  Maryją. Matka Najświętsza, najpiękniej jak to tylko możliwe, przedstawi nasze prośby swojemu Synowi.

Modlitwa:

Panie, przez wstawiennictwo świętych pragnę Cię prosić o tłumaczenie mojego życia. Gdy brakuje mi sił do duchowej walki, umacniaj mnie swoją obecnością oraz  posyłaj do mnie świętych patronów z nieba. Amen.