[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 7 maja 2015

0
0Dzieje Apostolskie przynoszą nam dziś obraz pierwszego soboru w Kościele. Apostołowie nie boją się wymiany zdań, dyskusji, przedstawiania różnych stanowisk. Wiedzą, że to co ich łączy to nie poglądy – ale Duch Jezusa jaki został dany Kościołowi. Wciąż jedność ma niezwykłą moc przepowiadania Ewangelii. Dlatego Kościół na tyle będzie realizował misję Jezusa, na ile trwać będzie w jedności.

Przeczytaj: Dz 15,7-21

Tweety:

Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam.
Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi,
oczyszczając przez wiarę ich serca.

7maja

Rozważanie:

Całe życie uczymy się Kościoła. Uczymy się jak kochać Kościół i słuchać Kościoła, i nie wykorzystywać go do swoich interesów.
Kościół rozumie tylko ten, kto nie myli jedności z jednolitością. Kto wciąż zachwyca się, jak różni ludzie tworzą tę wspólnotę i nie pragnie, by inni byli tacy sami jak ja. Kto potrafi dostrzec, że jesteśmy powołani, by tworzyć wspólnotę wokół Jezusa, a nie wokół swoich poglądów.

Wciąż nasz brak jedności jest grzechem zgorszenia, dlatego potrzebujemy działania w nas Ducha Świętego – by to On, a nie nasze umiejętności były tym, co nas jednoczy i sprawia, że będziemy światłem dla współczesnego świata.

Modlitwa:

Obdarz nas Panie Jednością. Lecz nasz egoizm, chore ambicje, chęć władzy i dominacji. Niech Twój Kościół będzie miejscem gdzie w dzisiejszym świecie ludzie ujrzą Twoje Święte Oblicze. Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest