[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 27 marca 2015

0
0Ewangelia wg św. Jana 10,31-42 pokazuje nam bardzo popularny mechanizm działania. Nie chcemy odbierać ludzi całościowo, tylko oceniamy fragmenty ich postępowania.

Przeczytaj: J 10,31-42

Tweety:
Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?

Dzisiaj - 27 marca 2015
Rozważanie:
Wielu z nas jest mistrzami w oddzielaniu dobrych zachowań od złych, a potem oceniania wyłącznie tych ostatnich. W wyniku tego, nasz „kąt patrzenia” na bliźnich jest przeważnie mocno zniekształcony i niepoprawny. Jezus bardzo mądrze zareagował na próbę takiego działania. Stanowczo zapytał, co przemawia za tym, by Go potraktować z tak wielką agresją.

Powołał się na wielką ilość dobrych czynów, które nie powinny umknąć uwagi Jego niedoszłych oprawców. Ich odpowiedź, trafnie wyraża emocje, które często żywimy do osób, których zamiast lepiej poznać od razu osądzamy jako złych. Chcący ukamienować Jezusa stwierdzili, że chcą Go ukarać wyłącznie za bluźnierstwo. Nic nie mają do Jego dobrych czynów, lecz fakt, że nazywa siebie Bogiem unieważnia wszystko to, co jest Jego atutem. Czy i my z powodu „jednej odnalezionej dziury w całym” nie przekreślamy bardzo wartościowych ludzi?

Wiadomo, że Jezus miał prawo nazwać siebie Synem Bożym, ponieważ nim był. Ludzie jednak nie dali Mu nawet szansy na to, by mógł to potwierdzić czynami. Od razu, gdy usłyszeli słowa, które nie pasowały im do ich „ludzkiej układanki”, postawili Bogu wielki znak STOP. Nie popełniajmy tego błędu. Gdy zaczynamy obserwować innych ludzi, dajmy im trochę czasu, by ich czyny albo zaczęły potwierdzać ich słowa, albo świadczyć, że rzeczywiście nie warto wierzyć w to, co wypowiadają ich usta…

Modlitwa:
Chryste, zahamuj mój pośpiech. Nie chcę zbyt szybko „zaszufladkować” znajomych mi ludzi. Daj mi odwagę do tego, bym z odwagą słuchał ich i dopiero po rozeznaniu ich prawdziwej postawy oceniał ich postępowanie. Panie, wzbudź we mnie wielkoduszność. Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest