[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 25 lutego 2016

0
0Jesteś bogaczem. Masz co jeść i pić, masz swoje łóżko, a nawet dostęp do internetu. Więcej – słyszałeś o Jezusie, jesteś ochrzczony, ciebie dotyczy obietnica życia wiecznego w szczęściu. Co robisz ze swoim dobrem?

Przeczytaj: Łk 16, 19-31

1

Rozważanie:

Codziennie otrzymujemy dużo dobra. Dużo dobrego dzieje się dookoła, w wielu dobrych rzeczach mamy udział. Zauważ te wszystkie konkretne dobra. Podziękuj za nie Bogu i postanów śmiało dziękować innym, którzy się przyczyniają do dobra, którego doświadczasz. Bez postawy wdzięczności ciężko mówić o wierze, bez niej ciężko dzielić się dobrem z innymi tak, żeby nie krył się za tym egoizm.

Zastanów się też, czy nie ma w tobie nic z tego zapatrzonego w siebie bogacza, który nie chce dostrzegać potrzebujących. Który myśli, że dobro jest tylko dla niego, że jest jego własnością. Wiesz, ile dobra otrzymujesz codziennie, teraz rozejrzyj się dookoła i zastanów, z kim konkretnie możesz się tym dobrem dzielić? Kto potrzebuje kanapki, do kogo możesz życzliwie zagadać, komu udostępnić jakieś wartościowe treści, z kim możesz porozmawiać o Jezusie i życiu wiecznym?

Modlitwa:

Panie, tylko Ty jesteś Dobry. Dziękuję Ci, że dajesz mi w tym dobru udział, że mogę się nim cieszyć. Wybacz, że tak często zapominam, że każde dobro ma źródło w Tobie, że nic nie mam, czego bym nie otrzymał. Rozbudź we mnie ducha wdzięczności i spraw, by przeze mnie promieniowało Twoje dobro na innych.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest