[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 25 kwietnia 2015

0
0Ewangelię trzeba głosić całemu stworzeniu. Chodzi bowiem o to, by ewangeliczne przesłanie docierało do każdego miejsca na ziemi.

Przeczytaj: Mk 16,15-20

Tweety:
Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły

Rozważanie:
Nie można powiedzieć, że wystarczy mówić o Ewangelii tylko ludziom. To nie prawda. Gdy będziemy z przekonaniem opowiadać o Jezusie, będzie się przekształcało całe nasze środowisko. Czy jest jakaś dziedzina stworzenia, która chociaż pośrednio nie dotyczy człowieka? Oczywiście, że nie!

25kwietnia

Wszystko, co jest na naszym globie, wpływa na człowieka i na odwrót, człowiek oddziałuje na nią. Wynika z tego piękna jak i zarazem zobowiązująca prawda. Jeśli wierzymy, że Bóg zaplanował obecność Ewangelii w świecie, nie możemy spać spokojnie, dopóki wszyscy nie dowiedzą się o Jej istnieniu. Skoro została ona wpisana przez Stwórcę w „proces rozwoju świata”, nie możemy z Niej zrezygnować. Jest ona częścią „tożsamości stworzenia”.

Nie głosząc Jej kolejnym pokoleniom, na własną prośbę odrywamy się od korzeni. Blokujemy przez to rozwój i nie pozwalamy, by kolejni ludzie mogli w pełni cieszyć się życiem. Święty Marek Ewangelista jasno pisze o tym, że ci, którzy uwierzą w prawdę Ewangelii, będą wyróżniać się od ludzi niewierzących.

Znaki, które będą towarzyszyć ich nauczaniu nie są czymś błahym. Wbrew pozorom, nie chodzi w nich tylko o zewnętrzną widowiskowość, lecz o ukazanie mocy Bożego Słowa. Czasami trzeba zobaczyć coś niezwykłego, by zatrzymać się przy Ewangelii i zrozumieć, że drzemie w Niej niesamowita siła…

Modlitwa:
Panie, zachęcaj mnie do słuchania Twojego Słowa oraz obserwowania otaczającego mnie świata. Dziękuję za zaproszenie do głoszenia Ewangelii całemu światu. Wiem, że może ona naprawdę wiele zmienić. Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest