[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 22 listopada

0
0Na podstawie tekstu Apokalipsy można by było nakręcić niejeden film science fiction. Dzięki wielości obrazów i symboli, stanowi ona „kopalnię pomysłów” dla różnej maści teorii spiskowych i nadinterpretacji. Jako katolicy jesteśmy zobowiązani do obrony Jej duchowego wymiaru…

Przeczytaj: Ap 11,4-12

Tweety: A po trzech i pół dniach duch życia z Boga w nich wstąpił i stanęli na nogi.

2211

Rozważanie:

Istnieje bardzo duża pokusa „popatrzenia przez palce” na dzisiejsze czytanie z Apokalipsy św. Jana. Poprzez zawarty w nim opis proroków, można odczuć chęć do postawienia go na półce obok „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Niemniej, mimo swojego bardzo barwnego języka, ma nam coś bardzo ważnego do przekazania. Nawet więcej, bo do naśladowania.

Apokalipsa 11, 4-12 zachęca nas do konkretnej ewangelizacji. Opisani w niej dwaj prorocy są przykładem, jak każdy chrześcijanin powinien świadczyć o Jezusie. Mamy bowiem w naszych środowiskach być dowodem na to, że można być zafascynowanym Jezusem.

Wczytując się w ten fragment, widzimy, że Bóg wystawia prorokom „licencję” poprzez znaki. Dzięki nim świat może zobaczyć, że nie są oni „podróbkami ewangelizatorów”, tylko autentycznymi naśladowcami Chrystusa. Jak to na naśladowców Ukrzyżowanego przystało, nie może być jednak zbyt lekko. W końcu Jezus bez ogródek powiedział, że jeżeli Go prześladowali, to i Jego uczniów to nie ominie (por. J 15, 20).

Nie ma co się tym aż tak przejmować. Jak widzimy w Apokalipsie, ta historia kończy się „happy end’em”. Zabici ze względu na Niego, otrzymują życie wieczne… Czy nie warto więc zaryzykować?

Modlitwa:
Chryste, dziękuję Ci za Twoje Słowo. Bardzo mnie ono pokrzepia. Chociaż wydaje mi się, że moje problemy się piętrzą, Ty jesteś obok i nie pozwolisz, by moje „codzienne śmierci” nie przerodziły się w głębokie życie w Tobie. Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest