[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 18 maja 2015

0
0Z całym Kościołem w te dni wołamy o najcenniejszy dar Ojca, czyli o Ducha Świętego.  Ma on moc ożywienia naszej wiary, tego co w niej zwiędłe, uschłe, niedojrzałe.

Duch Święty jest jak wiatr, uderzający w dryfującą przez fale żaglówkę – ma moc sprawić, że wiara będzie czymś dynamicznym w naszym życiu, że w końcu zacznie się coś zmieniać, dojrzewać. Nie jest on opcjonalnym dodatkiem do naszej wiary, lecz jej źródłem. Dlatego wołamy i tęsknimy: Przyjdź Duchu Święty!

PrzeczytajJ 16,29-33

Tweety:

doznacie ucisku
miejcie odwagę
Jam zwyciężył świat

Dzisiaj - 18 maja 2015

Rozważanie:

Jezus nie ma złudzeń i wie, że nie zawsze będziemy Mu wierni. Zbyt dobrze nas zna. Ale to nie znaczy, że nie wierzy w nas. Jeśli tylko będziemy wierzyć w Jego zwycięstwo nad światem, Jego moc będzie wygrywać i w naszym życiu. Wtedy spełni się w naszym życiu prośba Jezusa: Miejcie odwagę!  Ta odwaga nie bierze się z naszej siły i perfekcjonizmu, lecz z jego zwycięstwa.  Proś dziś Jezusa, by w Twoim życiu codziennie zwyciężało nie to co światowe, ale to co Chrystusowe.

Modlitwa:

Panie oczyść mnie dziś ze złudzeń. Kłamstwa, którym często się karmię: że mogę zwyciężać sam, bez Ciebie. Taka wygrana jest zawsze porażką. Oddala mnie od Ciebie i przegrywam jeszcze bardziej.  Chcę Cię dziś prosić, byś okazał się w moim życiu zwycięzcą. Pokonaj wszystko, co nie należy do Ciebie.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest