[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 17 października 2015

0
0Chrześcijanin jest świadkiem Chrystusa przed ludźmi. Nasza ostateczna przyszłość zależy od dawania świadectwa już teraz.

Jest to przecież powołanie całego Kościoła, bez względu czasy i okoliczności. Ryzyko „wyparcia się” Jezusa jest wciąż realne – dajemy mu przyzwolenie, gdy nie chcemy w drodze za Jezusem  wyprzeć się siebie.

Dbamy wtedy bardziej o siebie niż o prawdę. A ta wymaga nieustannego poświadczania. Bez niego nasza wiara staje się tylko poglądem na życie i świat.

Przeczytaj: Łk 12,8-12

Tweety:

Ciągać was będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić,

Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć.

MJt

Są chwile prześladowania jakie Kościół doznawał i będzie doznawał zawsze, jeśli będzie wierny swojemu Panu. Tylko wtedy gdy nie jest wierny, nie jest też prześladowany.

Nie mamy się więc tym zbytnio przejmować, nie możemy być sparaliżowani przez lęk. Powodem naszej ufności jest Duch, którego udzielił nam Jezus. Jest On nie tylko mocą świadectwa, lecz także Tym, który podpowie nam jak to czynić.

Życie w posłuszeństwie Duchowi Świętemu jest lepsze niż strategie, linie obrony czy niezbite argumenty.

Modlitwa:

Panie, Twoje słowo „nie martwcie się” przywraca mi spokój Dziecka Bożego. Niech ono uciszy każdą moją obawę, lęk przed odrzuceniem, agresją i prześladowaniem. Całą moją siłę pokładam w mocy Ducha. Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest