[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 16 maja 2016

0
0Dziś dziękujemy Bogu, że Kościół ma matkę – że nie jesteśmy sami w drodze do Królestwa Jezusa. Ona, która dobrze Go zna, prowadzi nas pewnie do głębszego poznawania tajemnicy swojego Syna.

I nie bez znaczenia jest fakt, że Święto Matki Kościoła ustanowione zostało w liturgii zaraz po dniu Zielonych Świąt, kiedy to Duch Święty zstąpił na Apostołów dając początek widzialnemu Kościołowi. To przecież były narodziny Kościoła. A więc nie dziwi nas, że miejsce matki jest przy kołysce nowonarodzonego dziecka.

Przeczytaj: J 2,1-11

Tweety:

Nie mają już wina.

Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.

kmm

Rozważanie:

Pustka, brak, niewystarczające środki, ogromne potrzeby – codzienne zmagania wspólnoty Kościoła, którą tworzymy. We wszystkich tych sytuacjach Maryja jest z nami, jako Ta, która wstawia się za nami u Syna. Tylko On może wypełnić sobą, każdą pustkę naszego życia – nie mamy się jej wstydzić, lecz wołać do Jezusa, by dawał nam w pełni tego co służy naszemu zbawieniu.

Im bardziej będziemy posłuszni, jako Kościół, temu co mówił i robił Jezus, tym bardziej będzie umacniała się nasza wiara, a życie przeżywać będziemy w poczuciu pełni i nadmiaru.

Modlitwa:

O Maryjo Dziewico, Matko Kościoła, Tobie polecamy ten Kościół Brescii i wszystkich mieszkańców tego regionu. Pamiętaj o wszystkich Twoich dzieciach; przyczyń się przed Bogiem za ich prośbami; zachowaj w nich silną wiarę; umocnij nadzieję; pomnażaj miłość. O łaskawa, o miłosierna, o słodka Panno Maryjo! Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest