[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 15 stycznia 2015

0
0Trąd był i jest nadal odrażającą chorobą skóry. Trędowaci byli „ludźmi marginesu”, wyrzutkami odłączonymi od wspólnoty, których wszyscy unikali. Dotykanie ich było zakazane a myśl o nich u większości Żydów budziła odrazę. Trędowaty – obdarty z godności i szacunku wie, że nie ma prawa do niczego, dlatego prosi Jezusa z pokorą: Jeśli chcesz. Przekonanie, że to Jezus może go wysłuchać, jest znakiem pokornej i głębokiej wiary. Trędowaty prosi, ale wie, że uzdrowienie zależy od łaski Pana. Wobec tak silnej wiary Jezus odpowiada miłosierdziem.

PrzeczytajMk 1, 40-45

Tweety:
Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić.
Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł:
Chcę, bądź oczyszczony!

15stycznia

Rozważanie:
Trąd zniszczył w tym człowieku wiele. Nie zniszczył jednak świadomości, że Jezus ma moc oczyszczenia. Swoim stanem i swoją wiarą budzi litość Chrystusa. Tak też widzi Jezus każdego grzesznika. Nasz stan budzi w nim nie gniew czy rozczarowanie, ale litość.

Często popełniamy błąd, myśląc, że sami się oczyścimy, naprawimy swoje życie, usuniemy grzech i jak już będziemy gotowi staniemy przed Jezusem.Taka postawa sprawia, że wciąż nie dajemy sobie rady z naszym grzechem. Trzeba zmienić myślenie. Zobaczyć w Jezusie lekarza, a nie kontrolera jakości. Mamy stanąć przed nim nie perfekcyjni, czyści, idealni, lecz jako chorzy potrzebujący oczyszczenia.

Modlitwa:
Panie, często nie jestem świadom mojego trądu. Mój grzech wyrzuca mnie na margines, zamazuje Twój obraz we mnie. Mimo to chcę do Ciebie dziś podejść z moją chorobą. Wstydzę się jej i upokarza mnie ona często, ale pokorą proszę: jeśli chcesz… Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest