[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 13 grudnia

0
0Jak to możliwe, by nie zauważyć Eliasza – ognia, głośnego proroka, którego słowo „płonęło jak pochodnia”. Jak to możliwe by przegapić znaki jakie daje nam Bóg. Jak często bywamy wciąż ślepcami.


Tweety:
Eliasz już przyszedł, a nie poznali go
postąpili z nim tak, jak chcieli
Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał

Widzimy jak ślepcy

Rozważanie:
„Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi” – tak mówi Jezus o sensie swojego przyjścia na świat. Wciąż zagraża nam grzeszna ślepota. Taka, która będzie karmiła się własnymi wizjami, schematami, oczekiwaniami wobec Boga. Będziemy chcieli, by Jezus przyszedł do naszego życia na naszych zasadach. Tymczasem nigdy Go nie rozpoznamy. Ani Jego, ani Jego proroków. Zostanie z nami tylko frustracja: „nie czuję obecności Boga w moim życiu”, „Bóg, o mnie zapomniał”.

Modlitwa:
Panie, moje oczy wciąż potrzebują Twojego uzdrowienia. Objawiaj mi siebie jak Ty chcesz. Posyłaj do mojego życia swoich proroków. Niech zapowiadają Twoją bliskość i opatrzność. Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest