[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 12 października 2015

0
0Nie musimy zazdrościć pokoleniu ludzi współczesnych Jezusowi. Oni, choć widzieli to nie posłuchali Tego, który był Słowem Boga.

Zamiast Go słuchać, żądali by On ich słuchał, pokazując im znaki, które miały Go uwiarygodnić w oczach ludzi. Jezus odrzuca żądanie znaków ponieważ sam jest znakiem miłości Ojca – tak jak znakiem miłosierdzia dla Niniwitów był Jonasz. Był to znak tak skuteczny, że zmienił postępowanie tych którzy byli symbolem zła, przemocy i nienawiści.

Przeczytaj – Łk 11,29-32 

Tweety:
żaden znak nie będzie dany, prócz znaku Jonasza.
Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.

12pazdzierca

Rozważanie:
Kiedy ufamy Bogu, nie domagamy się od Niego dowodów. Czyny Jezusa wystarczają by uwierzyć, że wraz z nim skończyło się królestwo szatana, a rozpoczęło się królowanie Boga.

Bóg nie może nam dziś dać większego znaku niż sam Syn. Jeśli ktoś domaga się znaków, to znaczy że nigdy nie rozumiał jaki naprawdę jest Bóg. Jezus jest największym darem Ojca dla nas – w tym znaku Ojciec zachowuje się jak ewangeliczna „uboga wdowa” – „wrzuca” do naszego życia dwa pieniążki – bóstwo i człowieczeństwo Chrystusa, ten niepozorny „nikt”, który jest jednak wszystkim, co mógł dać nam Bóg.

Oby Bóg przełamywał zatwardziałość naszych serc, tak by zamiast oczekiwać dowodu, nauczyły się Go rozpoznawać w codzienności.

Modlitwa:

Ty jesteś więcej niż mądrość królowej Saby, więcej niż znak proroka pośród zbuntowanej Niniwy. Jesteś więcej niż argumenty, niezbite dowody, przekonujące znaki.  Nie pozwól mi przeżyć życia jak ślepiec. Nie pozwól bym przegapił znak jaki w Ukrzyżowanym daje mi Ojciec.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest