[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę?

0
0Zamiast śledzić, na co wydają swoje pieniądze inni, sami obdarujmy tych, którzy w naszych oczach na to zasługują.

Czy mi nie wolno

Rozważanie:
W sieciach społecznościowych regularnie czytamy apele o pomoc finansową. Jedni proszą o datki na chore sieroty w Afryce, inni na wykup koni z rzeźni, kolejni na schronisko dla zwierząt, a jeszcze inni na wydanie płyty. Prawie zawsze ktoś przeciw temu protestuje — bo przecież są inne, znacznie ważniejsze cele, jak polskie dzieci zamiast afrykańskich albo ochrona nienarodzonych zamiast zwierząt.

Coś podobnego znamy już z Ewangelii. Gdy właściciel winnicy płaci robotnikom „ostatniej godziny” tyle samo, ile dostali pracujący od rana, podnosi się protest. Jednak gospodarz, symbolizujący w przypowieści Boga, nie zgadza się z tym „racjonalnym” sposobem myślenia. Ma prawo robić ze swymi pieniędzmi, co chce, ma prawo być dobry dla tych, których pragnie obdarować.

Każdy z nas może w tej małej rzeczy naśladować Boga. Zamiast śledzić, na co wydają swoje pieniądze inni, sami obdarujmy tych, którzy w naszych oczach na to zasługują.

 

Do wykucia:
Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?
Mt 20,15

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest