[do_widget "Tekst" title=false] [do_widget "Kategorie" title=false] [do_widget "Szukaj" title=false] [do_widget "Kalendarz" title=false]

Dzisiaj – 7 lutego 2015

0
0Dzisiejszy fragment można nazwać „Ewangelią zasłużonego odpoczynku”. Uczniowie naprawdę wiele musieli się napracować, by usłyszeć od Jezusa, aby „odpoczęli nieco”. Ta Ewangelia nie jest więc hołdowaniem lenistwu, lecz wyrazem troski Jezusa o uczniów.

Przeczytaj: Mk 6, 30-34

Tweety:
Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco

Rozważanie:
Jezus troszczy się o wszystkich. Słyszymy o tym na początku i na końcu czytanego dzisiaj urywku Ewangelii. Na wstępie, dowiadujemy się o tym, że Jezus organizował apostołom coś na kształt „grup dzielenia”. Każdy z nich miał okazję opowiedzieć o tym, co przeżył w trakcie ewangelizacji. Zresztą, takie spotkanie nie jest tylko dowodem na to, że Jezus jest „dobrym kierownikiem”, który chce efektywnej pracy swoich współpracowników. Takie spotkanie, oraz następujące po nim wskazanie odpoczynku, świadczyło o tym, że Jezusowi bardzo zależało na każdym z apostołów.

0702

Nie chciał także, by głoszenie Królestwa niebieskiego odbywało się w złej atmosferze, która na pewno nastąpiłaby w wyniku nadmiernego przeciążenia. Chrystus ocenił, że ten moment jest najlepszym czasem na odpoczynek. Z powyższym stwierdzeniem, kłóci się jednak Jego osobista postawa wobec osób, które spotkał po drugiej stronie jeziora. Ewangelista stwierdza, że „zdjęła Go litość nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza”.

Odmienna postawa Jezusa, co do wcześniejszych postanowień, pokazuje Jego wielkie serce. Warto na nowo się nad tym zastanowić. Wydaje się, że chrześcijanie zbytnio przyzwyczaili się (w złym tego słowa znaczeniu) do tego, że mają dobrego Boga. Powinniśmy jeszcze raz zachwycić się tym, że Jezus słucha naszych strapień i często, mimo innych planów stara się nam pomagać.

Modlitwa:
Dziękuję Ci Boże za Twoje „wielkie serce”. Jesteś w stanie w nim pomieścić tyle ludzkich spraw i bolączek. Nie pozwól mi przyzwyczaić się do tego, że mnie kochasz. Pragnę być zawsze Tobie wdzięcznym. Amen.

Leave a reply

Copyrights TwojaBiblia.pl 2014 

Created by agencja kręci się!

KontaktPolityka prywatnościRegulamin
Facebook | TwitterGoogle +Pinterest