Skip to main content

W wędrówce ku Świętom Paschalnym św. Józef jest dla nas towarzyszem i przewodnikiem do Jezusa. Uczy nas jak być prawdziwym mężczyzną i silnym ojcem i jak trwać mocno przy Bogu. 

Troskliwy mąż, czuły ojciec, wrażliwy mężczyzna, człowiek niezwykłego zaufania. Jak Abraham zaufał do końca Bogu, wbrew jakiejkolwiek nadziei. Józef pomimo swoich marzeń i planów wybiera to, co wskazuje mu Bóg.

Przeczytaj – Mt 1,16.18-21.24a

Tweety:
Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki;
z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.
Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów

19marca2016

Rozważanie:
Święty Józef razem z Maryją zasłuchiwał się w Słowo Boga i to dawało im siłę do życia. Dziś wspólnie są dziś znakiem dla młodych małżeństw i rodzin, które borykają się z przeróżnymi problemami. Wskazują swoim życiem co jest najważniejsze i jak przejść przez życie pomimo trudności i czasem wśród braku zrozumienia pośród najbliższych. Wraz z Maryją może być patronem młodych rodzin i ludzi, którzy stają w sytuacji, która ich przerasta, patronem sytuacji trudnych, które stawiają nas pod murem.

Gdyby Józef posłuchał jedynie głosu swego serca, porzuciłby Maryję i Jezusa. Na całe szczęście Słowo Boga jest mocniejsze, niż „ja wiem lepiej” . To wzór dla nas wszyskich stojących często bezradnie przed decyzjami, które wydają się nas przerastać. Młody Józef pełen planów, marzeń i projektów na życie wybiera to co po ludzku może okazać się klęską. Idzie drogą nie marzeń, ale drogą życia, którą ścieli Bóg. Spełnia nie swoje marzenia, ale marzenia Boga.

Modlitwa: Panie, daj mi takie serce by słuchało bardziej ciebie niż siebie. Daj mi ufać, że Twój plan na moje życie będzie źródłem mojego szczęścia. Niech św. Józef będzie także opiekunem mojego życia. Amen.