Skip to main content

Bóg czyni dla nas cuda, bo jest dobry. Ale to nie jest jedyny powód, przez który dzieją się te niesamowite rzeczy. Bóg chce, by wszyscy poznali Jego chwałę!

Przeczytaj: Iz 41,13-20

Tweety:

“Ażeby widzieli i poznali, rozważyli i pojęli wszyscy, że ręka Pańska to uczyniła”

nsdc

Rozważanie:

Potęga Bożego działania zachwyca, przyciąga niedowiarków, zawstydza mędrców tego świata. Ma moc przemiany umysłów i czyjegoś  życia. To dlatego Bóg jest tak hojny w rozdawaniu “nieziemskich prezentów”.

Uzdrowienia z nieuleczalnych chorób, życiowe rewolucje u osób o przegranych życiorysach, cuda eucharystyczne i inne wymykające się ludzkiej logice zjawiska to Boża specjalność. Wyraża ją dobitnie obietnica z Księgi Izajasza:

“Każę wytrysnąć strumieniom na nagich wzgórzach i źródłom wód pośrodku nizin. Zamienię pustynię na pojezierze, a wyschniętą ziemię na wodotryski. Na pustyni zasadzę cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewię na pustkowiu cyprysy, wiązy i bukszpan obok siebie. Ażeby widzieli i poznali, rozważyli i pojęli wszyscy, że ręka Pańska to uczyniła, że Święty Izraela tego dokonał.”

Taki stan rzeczy jest jednocześnie zadaniem dla nas. Cuda, które otrzymujemy od Boga, nie są naszą prywatną sprawą. Trzeba się nimi dzielić ze światem, aby Boża chwała objawiła się jak największej liczbie osób!

Modlitwa:

Boże, Ty jesteś moim jedynym Panem i Zbawicielem. Działaj cuda w moim życiu, aby zajaśniała Twoja chwała. Naucz mnie dzielić się z innymi przejawami Twojej dobroci, by każdy mógł poznać, żeś Ty jedyny, prawdziwy i nieskończenie dobry Bóg. Amen.