Skip to main content

Jezus zwyciężył. Zrobił to dla nas – ze względu na nas. Mamy udział w zwycięstwie Jezusa. A uczestnictwo w triumfie Zbawiciela dokonuje się dzięki wierze.

Grzech będzie chciał nas przekonać, że jest zupełnie inaczej: że Bóg stracił swoje panowanie, że historia wymknęła Mu się spod kontroli, że wciąż toczy się walka, w której wcale nie wiadomo, czy to Bóg będzie zwycięzcą.

Przeczytaj: 1 J 4,19-5,4

Tweety:
Wszystko, co z Boga zrodzone, zwycięża świat;
tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat,
jest nasza wiara.

jestzwyciezca

Rozważanie:
Nasze doświadczenie, jest często zupełnie inne niż Janowe. Żyjemy w przekonaniu, że to świat zwycięża naszą wiarę – a nie ona świat. Dlatego tak bardzo potrzebujemy dziś tego Słowa – to my jesteśmy przez chrzest zrodzeni z Boga. To my jesteśmy tymi, przez których przychodzi zwycięstwo. Lecz nie jest to nasza chwała i triumf – lecz zwycięstwo zabitego i zmartwychwstałego Baranka.

Modlitwa:
Nie pozwól mi Panie utracić wiary w to Janowe zapewnienie. Nie raz już udowadniałeś, że Twoja miłość i moc zwycięża świat, grzech i niewiarę. Dziękuję Ci dziś za to Słowo. Słowo przypomnienia, kto jest prawdziwym i ostatecznym zwycięzcą. Tak bardzo jest ono mi potrzebne. Amen.